Caber toss – czym jest i jakie są podstawowe zasady w tym sporcie?

Zawodnicy rzucają długimi stosami lub kłodami w pionie.

Czym jest caber toss?

Caber toss to tradycyjna szkocka konkurencja sportowa. Jest to gra polegająca na przytrzymaniu pionowego słupka, a następnie rzuceniu długiego stosu lub kłody. Celem gry jest rzucenie kłody lub stosu tak, aby przewróciła się lub pozostała w powietrzu przez określony czas, zwykle trzy minuty.

W grze biorą udział dwie drużyny po dziesięć graczy każda

Drużyny ustawiają się w kolejce na każdym końcu pola gry, którym zwykle jest pole lub odcinek toru. Jeden zawodnik z każdej drużyny, zwykle najwyższy członek drużyny, stoi na słupku i trzyma słupek pionowo. Pozostali gracze następnie rzucają kłodą lub stosem w gracza na słupku. Gracz na słupku musi trzymać słupek pionowo, a następnie rzucić kłodę lub stos tak, aby przewrócił się lub pozostał w powietrzu przez określony czas, zwykle trzy minuty.

Celem gry jest zdobywanie punktów przez rzucanie kłody lub stosu tak, aby pozostawały w pozycji pionowej przez długi czas, albo przez schwytanie kłody lub stosu przeciwnika pod własnym. Jeśli kłoda lub stos przeciwnika przewróci się, drużyna traci punkt, a druga drużyna zdobywa punkt. Jeśli dziennik lub stos drużyny przeciwnej przewróci się, gracz na posterunku może go zatrzymać, a następny dziennik lub stos drużyny przeciwnej zostanie rzucony.

To świetny sposób na uwolnienie całej energii i przetestowanie całego ciała

To także świetny sposób na nawiązywanie kontaktów towarzyskich i poznawanie nowych ludzi. Jeśli chcesz w przyszłości zagrać w rzucanie kaberem, koniecznie weź udział w tradycyjnych szkockich zawodach rzucania kaberem.

Caber toss to wymagająca fizycznie i psychicznie gra, która jest popularna w Szkocji. To świetny sposób na uwolnienie całej energii i przetestowanie całego ciała. To także świetny sposób na nawiązywanie kontaktów towarzyskich i poznawanie nowych ludzi. Jeśli chcesz w przyszłości zagrać w rzucanie kaberem, koniecznie weź udział w tradycyjnych szkockich zawodach rzucania kaberem.

One thought on “Caber toss – czym jest i jakie są podstawowe zasady w tym sporcie?

Dodaj komentarz